WYCENY

Wycena samochodu realizowana jest także w Olsztynie, Ostródzie, Nidzicy, Szczytnie, Pasymiu, Węgorzewie, Kętrzynie, Mrągowie, Piszu, Orzyszu, Bartoszycach, Rynie, Barcianach, Baniach Mazurskich, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście, Barczewie, Jezioranach, Olecku, Białej Piskiej i innych miejscowościach.
Obecnie realizowane są usługi w zakresie:
 wyceny wartości rynkowych pojazdów;
wyceny wartości rynkowych maszyn i urządzeń;
 opinie techniczne pojazdów dotyczących stwierdzenia ich bezwypadkowości - realizowane tylko w Olsztynie;
 wycena wartości rynkowych pojazdów, maszyn i urządzeń  na potrzeby realizacji projektów unijnych (urzędu pracy)            oraz leasingu;
Opinie Techniczne - zweryfikowanie prawidłowości wykonanych napraw samochodów osobowych;
Opinie Techniczne - zweryfikowanie prawidłowości eksploatacji samochodów osobowych i wybranych maszyn;
UWAGA !
Nie wykonuje "kontr-opinii" dot. szkód komunikacyjnych.        Nie wykonuje dokumentacji na potrzeby celno-skarbowe.

WYCENA W PIGUŁCE

Przemiany gospodarcze w Polsce spowodowały rozwój rynku nowych i używanych pojazdów w wielu gałęziach życia, na którym funkcjonują praktycznie wszyscy znaczący światowi producenci. Powstały firmy zajmujące się profesjonalną sprzedażą tego typu pojazdów a ogłoszenia tych firm spotykamy m.in. na stronach internetowych.  Jest to rynek zróżnicowany pod względem asortymentu, marek, modeli, typów  oraz wieku  i stopnia zużycia.

W rzeczywistości z analizy publikowanych wydawnictw wynika jednak, że zasadniczym parametrem jaki przyjmują te publikatory, a który decyduje o cenie, jest rok jego wyprodukowania. Ale przyjęcie roku produkcji jako jednego podstawowego parametru przy ustalaniu wartości samochodu używanego jest dalece niewystarczające i może zawierać w sobie znaczne błędy w stosunku do rzeczywistej wartości rynkowej.
Tak przyjęta w uproszczony sposób wartość rynkowa samochodu używanego zawiera znaczne błędy i może wywołać duże konsekwencje sięgające często kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych różnicy w stosunku do ceny rzeczywistej rynkowej za konkretny samochód.

Biorąc pod uwagę przedstawione rozumowanie, nie można przyjmować wartości (cen) z wydawnictw rynkowych jako ostatecznej, ale jako wartość bazową - wyłącznie bazę - którą trzeba korygować po oględzinach konkretnego pojazdu przez niezależnego rzeczoznawcę.  W warunkach gospodarki rynkowej każda rzecz mająca wartość majątkową może być   w każdym czasie przeznaczona na sprzedaż.

Procedura szacowania wartości rynkowej (WR) pojazdów na rynku polskim opracowana została przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego w formie Instrukcji Określania Wartości Pojazdów Nr 1/2016.

Certyfikowany Rzeczoznawca samochodowy Giżycko, Olsztyn, Ostróda, Nidzica, Szczytno, Pasym, Węgorzew0, Ketrzyn, Mrągowo, Pisz, Orzysz, Bartoszyce, Ryn, Barciany, Banie Mazurskie,  Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Banie Mazurskie, Olecko i inne miejscowości z woj. w-m.

dojazd do realizowanych wszystkich wycen do 30 km - "gratis";
poniższa GALERIA przedstawia różnorodność wykonywanych prac co stanowi jedynie wycinek z ilości wycen.

GALERIA